Bramy elektryczne

Brama otwierana i zamykana elektrycznie to przede wszystkim komfort użytkowania, ale też oszczędność czasu i ograniczenie wysiłku fizycznego. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie automatyzacji pracy bram. Aby móc skorzystać z wygody jaką oferują samoczynne drzwi, potrzebujemy kilku elementów składowych:

  • Napędy

    Napęd bramy to najczęściej silnik elektryczny ze zintegrowaną przekładnią, dostosowującą szybkość i moment obrotowy silnika na potrzeby poruszania nierzadko ciężką konstrukcją. Oprócz elementów typowo mechanicznych, napęd zawiera także wyłączniki krańcowe wyznaczające położenia końcowe bramy.

  • Sterowniki

    Sterownik to logika sterująca pracą bramy, jej „mózg”. Spektrum możliwych rozwiązań jest tu bardzo szerokie, od prymitywnych układów dwóch styczników, po skomputeryzowane jednostki sterujące z ogromną ilością funkcji.

  • Automatyka

    Możliwości zwiększenia komfortu nie kończą się, kiedy brama otwiera się i zamyka za naciśnięciem przycisku. Istnieje morze możliwości, znacznie podwyższających wygodę i zwiększających efektywność wykorzystania bramy. Dzięki czujnikom różnego typu, możliwe jest wykrycie zbliżającego się obiektu (pojazdu bądź pieszego) i całkowicie samoczynne otwarcie bramy, a po jego przejechaniu jej zamknięcie.PROSIMY O KONTAKT